top of page

הקמת שכשוכית  במראה טבעי- כל השלבים

שיכשוכית במראה טבעי מאפשרת בילוי משפחתי וחברתי רק מעצם השכשוך בה. התכנון אינדווידואלי עבור כל משפחה. ניתן לשלב בעת הבניה ספסלים ומקומות ישיבה שונים, לשלוט על גובה הבריכה ולייצר מקומות רדודים ועמוקים יותר, לשלב מפלים או אבנים נובעות המייצרים קול פיכפוף נעים, כל אלו מתגבשים בשלבים הראשונים של זיהוי הצרכים ומאפשרים חוויית שכשוך אולטימטיבית ופינה מעוצבת בלב החצר הפרטית. מי שמעדיף את חוויית השחיה השלמה, יגש לתכנון של בריכת שחיה, שהיא לרוב רחבה, ארוכה ועמוקה יותר מהשכשוכית.

גיא פז, בעל החברה הוא בוגר קורס משרד הבריאות המעניק רישיון מפעיל בריכה. רישיון זה נדרש בעיקר כשמדובר בתכנון ובניה של מזרקות ובריכות ציבוריות.

 

 

פגישת היכרות

זיהוי צרכים, הגדרת מסגרת תקציב, סגנון ועוד

גיבוש קונספטואלי

קבלת הדמיה מאויירת

התחלת עבודה

 סימונים, חפירות

 

הכנות מוקדמות

הכנה לצנרת, עבודות איטום והכנה לחיבורי האבזור המשלים

הגשמת הפנטזיה

עיצוב ויזואלי של הבריכה

התקנת ציוד

הפעלה

ליווי ומתן שירותי תחזוקה

בריכות שחיה ושיכשוכיות מעוצבות

בריכות שחיה בצורות אמורפיות בגווני אקווה הן בריכות המזכירות את אגם המים הטבעי. בריכות השחיה מתפקדות כבריכות לכל דבר ומאפשרות שחיה פסטורלית ונינוחה והן בנויות ומתוכננות בקפידה, עמידות לאורך זמן רב ואינן דורשות תחזוקה מורכבת. השכשוכיות המעוצבות הן הלחמניה החמה של התקופה. מה יותר כיף מלשכב או להישען לאחור בניחותא, בחברת בני משפחה וחברים? כולנו עובדים שבוע שלם כדי להגיע לרגע הזה בו יד אחת אוחזת בבקבוק בירה, השניה בספר טוב ולראשינו כובע רחב שוליים. השיכשוכיות מאפשרות בדיוק את זה ומעבר לכך, מדובר באלמנט עיצובי המכניס מנות גדושות של קו מעוצב ואסתטי לגן כולו.  קיבצנו לכם כאן את עיקרי התהליך, על מה כדאי לשים לב בעת תכנון בריכת השחיה או השיכשוכית ואת כל הטיפים החשובים שיבטיחו לכם פרויקט מוצלח ותוצאה משביעת רצון. בכל שלב במהלך הביקור באתר, תוכלו להשאיר לנו הודעה ואנו נשוב אליכם בתוך 24 שעות ונשמח לספק לכם את כל הפרטים הדרושים. עוד לפני שנפרט  לכם את השלבים, חשוב שתבינו כיצד בנוי התהליך כולו.  בהמשך יפורט, לנוחיותכם, כל אחד מהשלבים בהרחבה.

שלבי העבודה להקמת שכשוכית

לאחר פגישת ההיכרות והגיבוש הקונספטואלי מתחיל שלב החפירות. בשלב הזה מכינים את המקום ובונים בו את חדר המכונות. בונים חדר או שמביאים אחד מוכן ומשלבים את הצנרת כשרכיבי הקצה כבר מחוברים אליה. על כל אלו מניחים יריעה, המונחת על בד גיאוטכני. רכיבי הקצה מחוברים בשיטת פלאנצ' אל היריעה הגיאוטכנית- ג'טים, תאורה, שואב תחתי וסקימרים (ככל שהבריכה יותר גדולה יש יותר אביזרים).

 

חיפוי - את הבריכה מחפים במספר שכבות - מיישמים 4 ס"מ של בטון משופר עם חומרי סיקה כולל רשת פלסטית, היוצרים שכבה איתנה וגמישה, יוצרים תפרי התפשטות בבריכה מה שמונע סדיקה עתידית. מעל לשכבת הבטון מיישמים מערכת מיוחדת שפותחה בשיתוף עם חברת גילהאר יבואנית סיקה בישראל, המאפשרת לשמור על הבטון מפני שחיקת כימיקלים שנכנסים לבריכה (כלור וחומצה). הפיתוח הנו פיתוח בלעדי עבור אגמית ומקנה בכך ערך מוסף חשוב ביותר. התוצאה- בריכה גמישה מאוד המסוגלת להכיל תזוזות קרקע בעלת כושר עמידות גבוה ביותר. השכבה הזאת ניתנת לגיוון בשלל צבעי מניפת RAL. הצבע נשאר עמיד לאורך זמן רב.  עוד לפני שכבות הבטון, בונים את המפל, ובמידה ומשתלבים גם סלעי נוי או אבן הנביעה, מניחים אותם בעדינות על יריעת האיטום, מבלי לפגוע בה. 

 

חדר מכונות - בחדר המכונות מחברים את כל קצוות הצנרת- משאבת סחרור, משאבת ניקוז לבור הניקוז שנמצא בחדר המכונות, מצוף פיצוי ופילטר חול.  פילטר חול הוא פילטר שעובד באופן בו המים עוברים דרך שתי שכבות אגרגטים בגדלים שונים. המים עוברים דרך השכבות והלכלוך נעצר בהן, מה שמבטיח מים נקיים שיוצאים בצד השני. ההכנות המוקדמות הנדרשות בעת תכנון חדר המכונות-  הכנה מוקדמת לניקוז, חיבור לביוב ותשתיות חשמל ומים. כל קצוות הצנרת מתחברים למקום המיועד להם. את המשאבה מחברים לארון החשמל שמתקין חשמלאי מוסך, המגיע באמצעותינו או על ידי הלקוח. מצוף הפיצוי מחובר למים ופועל בשיטת כלים שלובים מול הבריכה. בתוך חדר המכונות ממוקמת סעפת יניקה שמחוברת לכניסה של המשאבה וסעפת שמחוברת ליציאת מים מסוננים אחרי הפילטר. את חדר המכונות אנו מתכננים ברמה פונקציונאלית וידידותית ככל הניתן והופכים בכך את תפעול החדר נוח למשתמש הפרטי. 

 

טיפול במים- על המים בבריכת השחיה להיות מאוזנים גם מבחינת רמת ה- PH ורמת הכלור בהם. את שיטת הכנסת הכימיקלים למים ניתן לבצע במספר דרכים- ידנית, על ידי טבליות או בקרים ברמות שונות. החשיבות של איזון המים מבחינת רמת הכימיקלים מאפשרת למנוע היווצרות פוטוגנים מזיקים (חיידקים גורמי תחלואה) או מים עכורים מאצות.  

 

תחזוקה- התחזוקה העיקרית היא בדיקת רמת ה-PH והכלור במים. אנו מספקים ערכה ידנית שמודדת את ערכי ה-PH והכלור החופשי. בנוסף על הלקוח או על איש התחזוקה לנקות את רשתות הסקימרים, סל השערות של המשאבה ושטיפה של הפילטר (BACK WASH). לאחר סיום הבניה מתדרכים את הלקוח לגבי התחזוקה המינימאלית הנדרשת.

שלבי ההקמה של שכשוכית

bottom of page