בריכת נוי - כל השלבים

בריכות נוי מעוצבות, הפכו בשנים האחרונות לאלמנט המקשט חצרות וגנים רבים, בבתים פרטיים ובמתחמים ציבוריים. המראה האסתטי, הניקיון העיצובי והקו הפסטורלי, הם מה שתראו כשהתהליך יסתיים, אך חשוב לא פחות ולעיתים אף יותר, התהליך עצמו. עליכם לדאוג שבחצר ביתכם תמוקם בריכה שהיא גם יפה וגם אופה. קיבצנו במאמר שלפניכם את עיקרי התהליך, על מה כדאי לשים לב בעת תכנון בריכת נוי ואת כל הטיפים החשובים שיבטיחו לכם פרויקט מוצלח ותוצאה משביעת רצון. בכל שלב במהלך הביקור באתר, תוכלו להשאיר לנו הודעה ואנו נשוב אליכם בתוך 24 שעות ונשמח לספק לכם את כל הפרטים הדרושים. עוד לפני שנפרט לכם את השלבים, חשוב שתבינו כיצד בנוי התהליך כולו (ראו את תרשים הזרימה בצידו השמאלי של העמוד). בהמשך יפורט, לנוחיותכם, כל אחד מהשלבים בהרחבה.

ליווי ומתן שירותי תחזוקה

הכנסת הדגים

הפעלה

צמחיה 

הנחת מצעי השתילה ושתילת הצמחיה בתוכם

הגשמת הפנטזיה

עיצוב ויזואלי של הבריכה

הכנות מוקדמות

הכנה לצנרת, עבודות  איטום והכנה לחיבורי האבזור המשלים

התחלת עבודה

 סימונים, חפירות

 

קבלת הדמיה מאויירת

גללו לתחתית העמוד לגלריית ההדמיות המאוירות

גיבוש קונספטואלי

פגישת היכרות

זיהוי צרכים, הגדרת מסגרת תקציב, סגנון ועוד

בריכת נוי

 

בריכת נוי היא תוספת פסטורלית מקסימה לחצר הבית. בריכות נוי מעוצבות, עשירות בדגי נוי ובצמחיה, הן חלק מחוויית לייף סטייל לכל מי שמבקש לאמץ את סגנון החיים הטובים. פרט למראה שובה הלב, חשוב לתת את הדעת לתהליך התכנון והביצוע. 

במהלך פגישת ההיכרות הראשונה, המתקיימת בבית הלקוח, במקום הפיזי בו עתידה להיבנות הבריכה, מתבצע זיהוי צרכים, בכל הקשור לטעמם של בעלי הבית, לדרישותיהם ולאילוצים השונים. 

כל הנתונים שנאספו בפגישה הראשונה מהווים בסיס לגיבוש הקונספט שיאפיין את הבריכה, מבחינת צורה, מידות, צבע, תמהיל הצמחים, אבזור טכני ונוספים. 

בשלב הבא נשלח הגיבוש הקונספטואלי ותאור טכני מדויק ליצירת הדמיה מאויירת, הממחישה כיצד תראה הבריכה במרחב.

שלב החפירות - החפירות מתבצעות בהתאמה מושלמת לתוכנית וכוללות גם את בניית תא המשאבה. עוד בטרם נגשים לחפירה, מקבל צוות העובדים תדרוך בנוגע לקונספט וניתנות הוראות מדויקות לביצוע.

תהליך הבניה - בשלב הזה, אחרי סיום החפירות, מתבצעות כל ההכנות המוקדמות להנחת צנרת, פורסים בד גיאוטכני ויריעת איטום איכותית ומתחברים עם חודר יריעה ליצירת גלישה, אל תא המשאבה. מצפים את שטח היריעה בבטון רזה על גבי רשת, בעזרתו מייצרים שכבת הגנה ליריעה, ובנוסף מעצבים את המפל עליו פינטזנו, מקבעים את אבני השפה או יוצרים שפה טבעית, בונים את כיסי השתילה לצמחיה זקופה ויוצרים מקום אליו ישפכו המים בתא המשאבה. מקום זה אליו נשפכים המים יהווה את נקודת התחזוקה של הבריכה בהמשך.

שלב השתילה- הוא שלב שחשוב לבצעו באופן מקצועי, שיבטיח מופע שלם של הצמחים לתקופה ארוכה יותר. באגמית מבצעים את השלב הזה באמצעות מצעי שתילה מיוחדים לשתילה במים - מדובר במצע שתילה דו שכבתי, כאשר אחת השכבות היא דשן ארוך טווח. דשן זה הנו דשן מיוחד לשתילה בבריכות נוי, בשל העובדה שאינו גורם ליצירת עומס ביולוגי על הבריכה אלא מזין את הצמחיה לאורך תקופה ארוכה. על הדשן תונח שכבת בזלת גרוסה שטופה, שתפקידה להחזיק את המצע ולקבע אותו. אחרי יישום השכבות מתבצעת השתילה עצמה, לאחריה ניגשים לשלב ההתקנה, בו מותקנים הפילטר והמשאבה.

התקנת פילטר ומשאבה - תא המשאבה מחובר לנישת הגלישה בבריכה. בתא המשאבות מותקן גם מצוף לפיצוי מים. באופן הזה הבריכה נראית נקיה מכל צינור או אביזר. תא המשאבה מוסתר ונראה כאילו הבריכה פועלת מעצמה. שיטה זו הנה שיטה ייחודית שפותחה באגמית ומהווה בכך את אחד מערכיה המוספים הגבוהים של החברה. רוצים לקרוא עוד על התקנת ציוד לבריכות נוי? הקליקו

 

בשעה טובה, הבריכה פועלת, הצמחים במקום והגן נעטף במראה פסטורלי שתתקשו לעמוד בפניו.

ממתינים מספר ימים כדי שהכלור שנמצא במים יתאדה. במהלך הימים הללו מתפתחת ביולוגיה בסיסית בבריכה, וזה הזמן להכניס את דגי הנוי. אנו משלבים דגי נוי בגוונים שונים וכן, דגי גמבוזיה. מדובר בדגיגים קטנטנים, טורפים המונעים מחרקים שונים כגון יתושים, להתפתח בבריכה.  

התהליך הושלם. זה הזמן להתחיל ליהנות מהפנינה החדשה שלכם. 

בריכות הנוי באגמית מתוכננות באופן המאפשר מינימום עיסוק בתחזוקה. עם זאת, אנו מציעים שירותי תחזוקה תקופתיים, המאפשרים טיפול יסודי יותר, המוציא מאסה ביולוגית מהבריכה, דבר שמקל עליה להמשיך ולתפקד ושיבטיח פעולה איכותית לאורך שנים רבות.

 

 

התקנת ציוד

איור 6
איור 5
איור 4
איור 3
איור 2
איור 1

אגמית בריכות שחייה, שכשוכיות ובריכות נוי

משרד:  637-5233- 04

פקס: 04-637-5247

גיא פז:  050-877-6699 

דוא"ל: agamitpools@gmail.com

כתובת למשלוח דואר:
 ת.ד. 187, קיבוץ מענית, 3785500

כל הזכויות שמורות לאגמית© 2020