• אגמית

בריכת נוי או בריכת דגים?


המדריך לבריכות נוי מדהימות אצלכם בגינה חלק ב


בריכת נוי או בריכת דגים-? אפשר גם וגם


קיימים כיום מגוון רחב של בריכות נוי בעיצובים וסגנונות שונים. איזה סוג מתאים לכם? ננסה לעזור לכם לברר.

אז עכשיו שכבר החלטתם שאתם רוצים להקים בחצר את פלא הטבע הזה, שישרה עליכם הנאה מרובה. עומדות בפניכם מספר אפשרויות לבחירה. ראשית יש לחשוב באיזו בריכה הייתם מעוניינים. האם אתם רוצים בריכה לגידול דגי נוי מיוחדים, האם הייתם רוצים לשבת ליד הבריכה ולראות את שושנות המים המרהיבות בפריחתן, או שאולי מטרת הבריכה היא להשמיע את קול פכפוך המים.

לכל אחד מהבריכות הללו דרישות שונות, וכן ניתן לשלב בין האלמנטים אך יש לחשוב על כך מראש. לדוגמא בבריכות בהן גדלים דגי נוי קשה לגדל שושנים שכן דגי הקוי נוטים לחפור ולתלוש הן את העלים והן את השורשים, ובכך מכחידים גם את השושנים וגם פוצעים את עצמם.

לכן השלב הראשון הוא להגדיר איזו בריכה הייתם רוצים.


בריכת דגי נוי- על מנת לגדל דגים יש צורך בתנאים מסוימים שיאפשרו להם לשגשג. בריכות דגים זקוקות לנפח מסוים, אשר יאפשר לדגים לחיות ולהתפתח, כמו כן טמפרטורת המים הינה גורם חשוב בגדול דגים, ולכן על הבריכה להיות עמוקה מספיק כך שבימי הקיץ החמים בהן טמפרטורת הבריכה עולה אל עבר השמש יוכלו הדגים לצלול לעומק הקריר. כמו כן בבריכות דגים קשה לגדל צמחי נוי כמו שושנים לדוגמא, וזאת כיוון שהדגים נוטים לחפור ולתלוש את שורשים (ובתהליך זה להיפצע) לכן אם ברצוננו לשלב צמחייה יש לעשות זאת באופן מושכל.


בריכת נוי / גינת מים

לאלו מכם שדגים פחות מעניינים אותם והייתם רוצים לראות את פרחי המים המרהיבים בפריחתם, את הציפורים עוצרות אצלכם ללגימה קצרה, לשמוע פכפוך וליהנות מצפייה בגינה ירוקה ובאקו סיסטם בפעולה (מערכת ביולוגית) אצלכם בחצר. כנראה שבריכת הנוי מתאימה לכם יותר. לבריכת הנוי חשוב לבחור מיקום מתאים, לחשוב האם הייתם מעוניינים באבן נביעה, מפל או אולי בנחל קטן המתפתל בחצרכם.


גודל הבריכה מניסיוננו המצטבר רבים שבונים בריכות מעוניינים להגדיל אותם לאחר שנה שנתיים. כמובן שהדבר כרוך בעלויות נוספות. בנוסף צריך לזכור שככל וגודל הבריכה עולה יש צורך בציוד רב יותר, במשאבות חזקות יותר ובמערכת סינון משמעותית יותר, לגורם זה השפעה כלכלית וגם צורך בשטח. הנוסחה ההתחלתית היא שמינימום גודל לבריכה הוא 1.55 מטר ושעומקה יהיה לפחות 50 סמ'.


בכתבה הבאה נסקור את הסוגים השונים של בריכות הנוי


בריכת נוי עם אבן נביעה

בריכת דגים בחצר בשילוב נחל קטן

685 צפיות0 תגובות

אגמית בריכות שחייה, שכשוכיות ובריכות נוי

משרד:  637-5233- 04

פקס: 04-637-5247

גיא פז:  050-877-6699 

דוא"ל: agamitpools@gmail.com

כתובת למשלוח דואר:
 ת.ד. 187, קיבוץ מענית, 3785500

כל הזכויות שמורות לאגמית© 2020