• אגמית

בריכות נוי- איך מתחילים

בריכות נוי – מחלום למציאות

כמו כל פינת חמד בחצר או בבית גם בריכת הנוי / בריכת המים, מתחילה בשלב החלום. צאו אל החצר ודמיינו את בריכת הנוי שהייתם רוצים. הקשיבו לפכפוך המים. דמיינו את הסלעים והצמחייה. דמיינו כיצד אתם יושבים לידה ומתבוננים בדגים, בשושנים הפורחות, בגלי המים הקטנים הנוצרים מתנועת הדגים. מהבועות הצפות מבית הגידול והפלא הטבעי שיצרתם בחצר. בשלב הבא כנסו לאינטרנט וראו תמונות של בריכות. אל תתקעו בישראל יש המון בריכות מדהימות בחו"ל, שווה קצת לראות ולקבל רעיונות והשראה.

השלב הבא יהיה לבחור מיקום לגינה.

מיקום גינת הנוי בחצר

לשלב הזה יש חשיבות, כיוון שלאחר ההקמה לא ניתן להזיז את הבריכה (אלא במאמץ רב) ולכן אנו ממליצים לשקול את הדברים הבאים לפני קביעת מיקומה. כמובן שנשמח לבוא ולייעץ לפני הקמת הבריכה בפועל.

שמש או צל-

המיקום האופטימלי לבריכת נוי הוא חצי שמש, הצמחייה והדגה זקוקים לשמש אך גם זקוקים לצל. יחד עם זאת, גם עם תנאים של שמש מלאה ניתן להתמודד על ידי שימוש בצמחייה.

קרבה לעצים- נכון אמרנו שצריך חצי צל, אבל מיקום הבריכה מתחת לעץ נשיר עלול לייצר עבורכם עבודת תחזוק רבה (הצורך להסיר את העלים באופן קבוע) בריכות שבנויות בצורה מקצועית יודעות להתמודד עם עלים נושרים פה ושם. אבל לא עם אלפי עלים בבת אחת. לכן ברוב המקרים מומלץ לא למקמם מתחת לעץ נשיר.


מרחק גינת הנוי מהבית או המרפסת אחד מהתענוגות הגדולים של בריכת נוי בחצר או בגינה היא קולם המפכפך של המים בינות לסלעי גינת המים. הדבר משרה שלווה גדולה ומצנן את הנפש גם בימים הלוהטים ביותר (נפשית). מצד שני. מיקום הגינה מתחת לחלון יכול גם להוות מטרד של רעש עבורכם או עבור השכנים, שאולי שונאים קול של מים מפכפכים. לכן אנו ממליצים לא להצמיד בריכות נוי לחלון שלכם וגם לא לזה של השכנים. המיקום המושלם לבריכה היא ליד פינת ישיבה מוצלת בחצר, במקום שיהיה לכם נוח להתרווח ולהנות מפלא הטבע שעוד מעט גם יהפנט אתכם.


עכשיו נבחר באיזו בריכה אנו מעוניינים בריכת דגים / בריכת נוי צומחת או שילוב של דגים וצמחיה לחצו כאן למאמר הבא

384 צפיות0 תגובות

אגמית בריכות שחייה, שכשוכיות ובריכות נוי

משרד:  637-5233- 04

פקס: 04-637-5247

גיא פז:  050-877-6699 

דוא"ל: agamitpools@gmail.com

כתובת למשלוח דואר:
 ת.ד. 187, קיבוץ מענית, 3785500

כל הזכויות שמורות לאגמית© 2020