התקנת ציוד לבריכות נוי

הציוד המותקן משתנה מבריכה לבריכה, בהתאם לצורך.  את הציוד מתקין צוות אורגני של אגמית, המומחה בתחום ובעל ניסיון עשיר שיבטיח התקנה איכותית ועמידה לאורך זמן רב. הציוד כולל פרטי ציוד המוגדרים כפרטי חובה להפעלת בריכה לצד פריטים אופציונאליים המקלים את עבודות התחזוקה הידניות.

פילטרים לבריכות נוי
התקנת פילטרים בבריכות נוי

פילטר לחץ

פילטר גרוויטציוני

באופן עקרוני, קיימות שלוש  צורות פילטור- 

 

פילטר לחץ- מים נכנסים בלחץ, ומסוננים על ידי ספוגים הממוקמים בפילטר עצמו. הספוגים עוצרים את הלכלכוך והבקטריות המתפתחות בספוגים עצמם, מפרקות אותו. התוצאה- מים צלולים.

קיים פילטר לחץ נוסף בעל מצע סינון אחר והוא מתאים במקרים בהם אין מקום להרבה תאים של סינון גרוויטציוני או שאין מקום ל- WET LAND (ראו הסבר בהמשך העמוד על ה- WET LAND).

 

 

סינון גרוויטציוני- המים נכנסים מצד אחד ועוברים בגרוויטציה, מספר שלבי סינון, על ידי ספוגים בעוביים שונים. המים נשפכים במקרה הזה לבריכה,  באופן גרביטציוני, כשהם נקיים.

 

סינון בעזרת WET LAND- הסינון מתבצע על ידי תיעול של המים או שפיכה אל ה-WET LAND.

ה- WET LAND מורכב משכבות אגרגטים בגדלים שונים לצורך ניתור של המים בהידראוליקה נכונה. הצמחיה ששתולה על מצע זה מסייעת בסינון כאשר השורשים סופחים את החומרים העודפים שנמצאים במים. גודלו של ה- WET LAND מותאם ביחס לגודל ולנפח של הבריכה והוא נחשב לסינון המומלץ ביותר.

 

בתמונה: בריכת נוי עם WET LAND

התקנת משאבות לבריכות נוי

קיימות מספר סוגי משאבות- לחץ, ספיקה ומשאבות יבשות. המשאבות מותאמות למעבר גרגר גדול (עצמים בגודל של עד 8 מ"מ) או מעבר גרגר קטן. 

במידה ומתקינים משאבה בתוך הבריכה רצוי שתהיה משאבה שיודעת להעביר גרגירים בגודל של עד 8 מ"מ (מעבר גרגר גדול). 

משאבות הלחץ מיועדות בעיקר למזרקות, וחשוב שיהיו מאובזרות ברשת סינון קטנה (מעבר גרגר קטן), שתמנע מלכלוך גדול לעבור ולסתום את פתח המזרקה.

התקנת משאבה מחוץ לבריכה נחשבת להתקנה יבשה. במקרה הזה המשאבה ממוקמת מחוץ לבריכה והיא יונקת מתוך הבריכה דרך אביזר יניקה מיוחד כמו סקימר פנימי או אביזר יניקה תחתי.

התאמה נכונה של המשאבה לפילטר היא קריטית-  אם מזרימים מים במהירות גבוהה מדי, לפילטר קטן, יקרה אחד משניים- או שהוא יתפוצץ או שלא יסנן כמו שצריך.

פרט לאלו, קיימים שיקולים רבים נוספים.

במהלך התכנון מותאמת המשאבה האופטימאלית ללקוח ולתנאי הבריכה.

נורת UV

נורות UV מותקנות לרוב בכדי למנוע את תופעת המים הירוקים. הצבע הירוק נגרם בעקבות אצה חד תאית שמתפתחת במים. האור שמקרינה נורת ה-UV קוטל את החיים הנמצאים במים.

הנורה מותקנת בחלל סגור ומוסתר שאינו בא במגע עם הסביבה. המים עוברים דרך התא בו מותקקנת הנורה, היא מקרינה עליהם והורגת בכך את החיים הנמצאים בהם והם חוזרים לבריכה כשהם נקיים. את גוף התאורה אנחנו אמנם לא רואים, אך כדי לוודא שהוא אכן עושה את עבודתו, מותקנת נורת ביקורת שמיידעת אותנו שנורת ה-UV פועלת כשורה. גודל הנורה ועוצמת הקרינה קשורות גם כן לגודל המשאבה ולגודל הפילטר, לכן חשוב לייצר סינכרוניזציה בין כל המרכיבים. קיימים פילטרים בהם נורת הUV מותקנת באופן אינטגרלי.

אגמית בריכות שחייה, שכשוכיות ובריכות נוי

משרד:  637-5233- 04

פקס: 04-637-5247

גיא פז:  050-877-6699 

דוא"ל: agamitpools@gmail.com

כתובת למשלוח דואר:
 ת.ד. 187, קיבוץ מענית, 3785500

כל הזכויות שמורות לאגמית© 2020